Bělení
Bělení

Bělení

Trojúhelník označuje, jestli lze nebo nelze bělit daný výrobek. Bělení je postup probíhající ve vodním prostředí před, v průběhu, nebo po praní, který vyžaduje použití bělících prostředků, zahrnující buď chlorové nebo oxidační / nechlorové prostředky. Účelem bělení je zlepšení odstranění nečistot a skvrn a/nebo zvýšení bělosti. Používají se aktivní chlorové prostředky (např. Savo) nebo oxidační /nechlorové prostředky obsažené v universálních pracích prostředcích. Oxidační/nechlorové bělicí prostředky zahrnují širokou škálu různých aktivních a neaktivních bělících látek (např. oxidační prostředky). Použitím nevhodného pracího prostředku může způsobit nevratné změny na výrobku.

Praní v horké vodě

Prázdný trojúhelník je symbol informující
o možnosti bělení chlorem a povolení oxidačního bělení. 

Jakýkoliv bělicí prostředek je povolen.

Praní barevného prádla

Trojúhelník se dvěma šikmými pruhy označuje, že je povoleno pouze oxidační/nechlorové bělení (obsažené ve většině universálních pracích prostředků), ale nesmí se bělit chlorem.

Výrobek se nesmí bělit.

Výrobek se nesmí bělit

Trojúhelník s diagonálním křížem (křížem sv. Ondřeje) označuje, že bělení výrobku je zakázáno. Použijte pouze takové prací prostředky, které neobsahují bělicí činidla.

Uvedené symboly jsou chráněné ochrannou známkou u Úřadu pro průmyslové vlastnictví ČR pod čísly 849 319 a 849 320. Jejich použití na textilních výrobcích bez oprávněné licence je porušením autorského práva.